Doğru ayakkabı gerçekten harika bir kıyafet ortaya çıkarabilir ve düğün ayakkabılarınız düzenlediğiniz son şeylerden biri olsa da, gelin görünümünüzde çok önemli bir faktör olabilir. Bu yüzden sadece muhteşem değil, aynı zamanda tüm gelin ihtiyaç ve gereksinimlerinize uygun bir şey seçmeniz gerekiyor.

Seçtiğiniz düğün ayakkabılarının tarzı, elbisenizin tarzından, eteğin uzunluğundan, kendi boyunuzdan ve yapınızdan ve tüm gün rahat giyen topuklu olup olmadığınızdan etkilenebilir. İşte düğün ayakkabılarınızı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı faktörler.

AYAKKABILARINI GÖREBİLİYORSAN …
Gelinlik giyerken ayaklarınız görünürse, kıyafetinizle iyi çalışan ayakkabılar bulmanız gerekir. Başlamak için ilk yer, gelinlik stilinizi ve hangi ayakkabı stilinin elbisenizin ve yapınızın oranlarıyla eşleşeceğini belirlemektir. Örneğin, elbiseniz çay uzunluğundaysa, bir çift nokta veya burnu açık topuklu ayakkabı iyi eşleşecektir.

Ayakkabılarınızı elbisenizle mükemmel bir şekilde eşleştirmek istiyorsanız, düğün ayakkabılarınız için alışverişe giderken gelinlikinizi veya gelinlik kumaşınızın bir örneğini almak iyi bir fikirdir. Tam olarak renk eşleştiremiyorsanız, elbisenizdeki veya mücevherlerinizdeki süslemeyi ayakkabılarınızla eşleştirmeyi deneyin. Bu zorlanıyorsa, ayakkabılarınızı her zaman yapabilir veya hatta gelinlik tasarımcısından ayakkabılarınızı örtmek için ekstra kumaş vermesini isteyebilirsiniz.

AYAKKABILARINI GÖREMİYORSANIZ …
Kimse ayaklarınızı göremezse, ayakkabılarınızın elbisenizdeki dantelin rengine mükemmel bir şekilde uyup uymadığı umursamayacaklardır. Bu, mükemmel bir şekilde eşleşen ancak uzun süre giymek için rahatsız edici bir şey giymek yerine, daha pratik ve rahat bir ayakkabı tercih edebileceğiniz anlamına gelir.

Bunu söylerken, ayaklarınızı bir noktada parlatırsanız en azından yerinde görünmeyecek bir ayakkabı seçmek güvenli bir seçimdir. Çıplak, ten rengi, fildişi, beyaz veya hatta pembe, lavanta ve bebek mavisi pastel tonları gibi renkler güvenli seçimlerdir. Ancak, bütün gece dans etmenin büyük bir hayranı değilseniz ve kimsenin ayaklarınızı görme olasılığı oldukça düşükse, istediğiniz renkte her zaman bir çift rahat topuk, espadrill veya daire tercih edebilirsiniz.

BİR RENK PATLAMASI İSTİYORSANIZ
Gelin görünümünüzü aydınlatmak için bir renk dokunuşu eklemek istiyorsanız, bunu yapmanın harika bir yolu ayakkabılarınızla yeni bir renk katmaktır! Birçok gelin, gelin ayakkabılarını ‘mavi bir şey to yapmanın bir yolu olarak kullanır, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz başka birçok renk de vardır.
Çiçeklerinize veya nedime elbiselerinize uyan bir renk seçebilir veya hatta düğün renk düzeninize uyan bir renk seçebilirsiniz. Altın, gümüş, gül altın ve bakır gibi metalik renkler, beyazla kontrast oluşturulduğunda büyük görsel etkiye sahip olabilir ve ayrıca kıyafetinize çok zarif ve çekici bir öğe sağlayabilir.